Leļļu teātris skolā

Leļļu teātris skolā

17.oktobrī pie 1.c-9.c klases skolēniem projekta “Skolas soma” ietvaros viesojās  Liepājas Ceļojošais leļļu teātris “Maska” ar izrādi “Draudzēsimies”.

Stāstnieks, vāverīte, ezis, zaķis mudināja bērnus negružot mežā un citur, lai Grabažiņai  un atkritumu kāpuram nebūtu prieka un dzīvnieki un augi neciestu.

Liepājas Ceļojošais leļļu teātris „Maska” ir viens no vecākajiem profesionālajiem nevalstiskajiem leļļu teātriem Latvijā (dibināts kā SIA “Agitas klubs” 1994.gadā).

Teātra stils – reālistiskais naivisms.

Teātra misija ir aizbraukt pie sava mazā skatītāja, uzrunāt to viņam saprotamā bērna valodā, ļaujot katram uzzināt ko jaunu skaņu, krāsu, leļļu un pasaku pasaulē. Izrādes tiek izrādītas visos Latvijas novados, pilsētās, pagastos.

Izrādes ar panākumiem parādītas Starptautiskos festivālos un viesizrādēs Pakistānā (Lahore), Īrijā, Anglijā, Dānijā, Čehijā, Somijā, Zviedrijā, Francijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā (Maskava, S-Pēterburga). Vairāku gadu garumā pēc Maskavas valsts filharmonijas uzaicinājuma veiktas viesizrādes no Maskavas līdz Baikālam (Ufa, Čeļabinska, Tara, Omska, latviešu ciems Bobrovka, Tulūna, Novosibirska, Krasnojarska, Irkutska un citās pilsētās).

  • Kā viesmākslinieki, esam piedalījušies Liepājas simfoniskā orķestra, diriģents Imants Resnis, Mocarta operas „Bēgšana no Seraja” iestudējumā
  • Ērģeļmūzikas festivālā ērģeļnieku Lotāra Džeriņa un Ivetas Apkalnas koncertos Liepājā un Kuldīgā.
  • 2015.gada Ērģeļmūzikas festivālā koncertprogramma „Kurš lielāks, kurš varenāks.” Librets Pēteris Trups, komponists Pēteris Plakidis.

Pēc A/S „Latvijas Koncerti” pasūtījuma esam izveidojuši;

  • literāri muzikālu koncertuzvedumu „Stāsts par pazaudēto takti...” bērniem, kopā ar RTU vokālo grupu „Putni”.
  • muzikālu koncertuzvedumu senās mūzikas festivāla ietvaros Rundāles pilī „Plaukstas lieluma karaļvalsts”.

Sadarbībā ar diriģentu Andri Veismani un Vidzemes kamerorķestri iestudēta un izrādīta leļļu kameropera „Ziemas pasaka”, librets P.Trups, mūzika A.Eniņš.

Sadarbībā ar Liepājas kamerorķestri G.Kolerta vadībā un diriģentu Jēkabu Ozoliņu iestudēta Leļļu kameropera „Prieka noslēpums”, librets P.Trups, mūzika J.Strazds

Ar Pasaules Luterāņu Federācijas atbalstu izdoti un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Nacionālā mantojuma glabātuvē pievienoti audio diski ar izrādēm „Prieka noslēpums manā Bībelē”, „Sinaja kalns” un „Dievs un es, mēs esam draugi”

Teātris ir radījis vienīgo Eiropā un Pasaulē pārvietojamo leļļu teātra skatuvi PASAKU LĀDE brīvdabas pasākumiem, kas aprīkota ar skaņas un gaismas tehniku. Katru reizi, kad PASAKU LĀDE atveras, mazajiem skatītājiem ir iespēja ieraudzīt jaunu pasaku un piedalīties pasakas notikumos.

Teātris ir radīts un pieejams katram - lielam un mazam, kura sirdī mīt brīnuma, spēles un radīšanas prieks.


Septembris Klaipēdas ielā

Zinību dienā Klaipēdas ielas ēkas skolēni un darbinieki priecīgi sagaidīja lielu pulku pirmklasnieku. Šogad mums ir divas pirmās klases.

 

 

Jaunais mācību gads ir iesācies možā noskaņojumā. Paralēli mācībām esam devušies ekskursijās, iepazinušies ar tuvāko novadu vēsturi, kultūras mantojumu un mūsdienīgu saimniekošanu Rucavas, Nīcas un Grobiņas pusēs.

 

 

Sportiski noskaņotie sākumskolas skolēni spēlēja boulingu un iemēģināja sporta trenažierus.

Gūtie iespaidi dos mums spēku visam mācību gadam.

 

 


Dzejas dienu aktivitātes

17.septembrī jaunākās un mazākās grupas skolēni apmeklēja bibliotēku “Libris”. Tur skolēni iepazinās ar dzejnieka Jāņa Baltvilka dzeju. Bērni iejutās dzejnieka lomā, sacerēja un rakstīja savus dzejoļus. Bibliotekāre lasīja Baltvilka dzejoļus izlaižot pēdējo atskaņas vārdu, kuru minēja skolēni. Visi bija priecīgi un aktīvi iesaistījās nodarbībā.

Skolēni izteica vēlme vēlreiz iesaistīties šāda veida nodarbībās un sakām bibliotekārēm lielu paldies par šādu iespēju. Ceram uz turpmāko sadarbību.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10